Černý Důl - nejpůvabnější místo v Krkonoších pro vaši dovolenou

Vychutnat si naplno podmanivou krásu Krkonoš a zároveň se vyhnout přeplněným horským střediskům? Takové místo opravdu existuje. Můžete mít komfort i klid.

Černý Důl je ideálním místem pro vaši aktivní rodinnou dovolenou uprostřed panensky čisté přírody. S kvalitními službami, skvělým zázemím, spoustou příležitostí pro sportovní vyžití i romantické procházky. Místo, které budou vaše děti milovat a kam se budete ze srdce rádi vracet.

Aktivní dovolená

Skiareál Černý Důl nabízí sjezdovky různých obtížností, včetně špičkově vybaveného dětského parku. Milovníci bílé stopy budou mít v zimě na výběr hned z několika destinací stejně, jako pěší turisté nebo cyklisté od jara do podzimu. A kdo se nerad drží při zemi, může navštívit Stezku korunami stromů, užít si rychlost bobové dráhy nebo si vybrat z mnoha dalších atrakcí v nedalekém okolí.


Lyžování v Černém dole

Užijte si zimu se vším všudy v jednom z nejkrásnějších koutů Krkonoš! Skiareál Černý Důl, nabízí široké sjezdovky a skvělé sportovní vyžití rodinám s dětmi, ale i zkušeným lyžařům a snowboardistům. Dvě sedačkové lanovky, tři poma vleky a dva pohyblivé pásy dopraví velké i malé sportovce na pomyslný start úžasných zimních zážitků. Bohatou nabídku doplňuje trať Fun Line s úsekem měřeným časomírou, dětský park a pro nejmenší, lyžařská škola nebo půjčovna vybavení. Okolí Černého Dolu nabízí několik destinací a tratí pro fanoušky bílé stopy. A pro maximální komfort je tu lyžařský Shuttle bus, který vás zdarma přepraví z hotelu Aurum do Skiareálu Černý Důl.

Černý Důl nabízí vyžití také pro fanoušky bílé stopy, pro něž jsou k dispozici udržované tratě různé obtížnosti.
 


Od jara do podzimu

V Černém dole a okolí se rozhodně nebudete nudit, to vám garantujeme. Ať už máte rádi krátké výlety, náročnější pěší túry, vyjížďky na kole nebo v koňském sedle, výlety za poznáním nebo rodinnou zábavou, čekají vás dny plné zážitků, uvolnění a skvěle stráveného času.

Turistické cílé

Vydejte se na kratší nebo náročnější pěší túry na Jelení vrch, Černou horu nebo Tetřeví boudy. Prohlédněte si nedaleký vápencový lom, odkud vede také unikátní nákladní lanovka. Od vápencového lomu uvidíte Černý Důl jako na dlani, navíc v pozadí s Černou horou. Udělejte si procházku po naučně zábavné stezce Sv. Barbory, nebo objevte naučnou stezku Berghaus, která vám poodhalí tajemství nedalekého podzemí a historie zdejšího hornictví.
 


Objevujte východní Krkonoše

Prozkoumejte širší okolí Černého dolu maximálně v pohodě na zapůjčených elektro kolech, ať už sami nebo s profesionálním průvodcem. V sousedních Janských Lázních získejte nadhled výletem stezkou korunami stromů nebo se svezte na koloběžkách z vrcholu Černé hory až k nám do Resortu Aurum. V nedalekých Mladých Bukách vyzkoušejte adrenalinovou jízdu na bobové dráze s výhledem na panorama Krkonoš a pak dopřejte svým dětem fantastickou zábavu a taky trochu ponaučení v areálu Baldův svět. Milovníky klidu a precizně střižených trávníků nadchne golf v Mladých Bukách, vyznavače opravdového adrenalinu zase možnost paraglide letů z Černé hory.
 

A pokud budete unaveni z pořádné túry nebo z výletů, můžete načerpat síly ve wellness nebo v restauraci hotelu Aurum.