Černý Důl - nejpůvabnější místo v Krkonoších pro vaši dovolenou

Vychutnat si naplno podmanivou krásu Krkonoš a zároveň se vyhnout přeplněným horským střediskům? Takové místo opravdu existuje. Můžete mít komfort i klid.

Černý Důl je ideálním místem pro vaši aktivní rodinnou dovolenou uprostřed panensky čisté přírody. S kvalitními službami, skvělým zázemím, spoustou příležitostí pro sportovní vyžití i romantické procházky. Místo, které budou vaše děti milovat a kam se budete ze srdce rádi vracet.


Od jara do podzimu

V Černém dole a okolí se rozhodně nebudete nudit, to vám garantujeme. Ať už máte rádi krátké výlety, náročnější pěší túry, vyjížďky na kole nebo v koňském sedle, výlety za poznáním nebo rodinnou zábavou, čekají vás dny plné zážitků, uvolnění a skvěle stráveného času.

Turistické cílé

Vydejte se na kratší nebo náročnější pěší túry na Jelení vrch, Černou horu nebo Pražskou boudu. Prohlédněte si nedaleký vápencový lom, odkud vede také unikátní nákladní lanovka. Od vápencového lomu uvidíte Černý Důl jako na dlani, navíc v pozadí s Černou horou. Udělejte si procházku po naučně zábavné stezce Sv. Barbory, nebo objevte naučnou stezku Berghaus, která vám poodhalí tajemství nedalekého podzemí a historie zdejšího hornictví. Nebo si užijte aktivity, přímo v Resortu Aurum.


Objevujte východní Krkonoše

Prozkoumejte širší okolí Černého dolu maximálně v pohodě na zapůjčených elektrokolech, ať už sami nebo s profesionálním průvodcem. V sousedních Janských Lázních získejte nadhled výletem stezkou korunami stromů nebo se svezte na koloběžkách z vrcholu Černé hory až k nám do Resortu Aurum. V nedalekých Mladých Bukách vyzkoušejte adrenalinovou jízdu na bobové dráze s výhledem na panorama Krkonoš a pak dopřejte svým dětem fantastickou zábavu a taky trochu ponaučení v areálu Baldův svět. Milovníky klidu a precizně střižených trávníků nadchne golf v Mladých Bukách, vyznavače opravdového adrenalinu zase možnost paraglide letů z Černé hory.
 

Aktivní dovolená

Skiareál Černý Důl nabízí sjezdovky různých obtížností, včetně špičkově vybaveného dětského parku. Milovníci bílé stopy budou mít v zimě na výběr hned z několika destinací stejně, jako pěší turisté nebo cyklisté od jara do podzimu. A kdo se nerad drží při zemi, může navštívit Stezku korunami stromů, užít si rychlost bobové dráhy nebo si vybrat z mnoha dalších atrakcí v nedalekém okolí.


Lyžování v Černém dole

Užijte si zimu se vším všudy v jednom z nejkrásnějších koutů Krkonoš! Náš "domácí" Skiareál Černý Důl je ideální pro rodiny s dětmi, díky širokým sjezdovkám, přehlednému terénu a možnosti využít rozsáhlých prostranství pro vaše malá zimní dobrodružství. Sjezdovky se nalézají na úbočí hory Špičák, který zároveň poskytuje zajímavé možnosti pro radovánky na skialpech.  

Místní sjezdovky modré a červené obtížnosti jsou obsluhovány dvěma sedačkovými lanovkami. V těsné blízkosti čtyrsedačky Family Express je největší výuková lokalita SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Součástí areálu je i  půjčovna lyžařského vybavení a několik lyžařských škol. Na sjezdovce najdete i zábavnou trať Funline s klopenými zatáčkami a trať obřího slalomu s časomírou.

Skiareál Černý Důl je pak součástí SkiResortu Pec-Černá Hora, nabízející lyžování na 50 km sjezdovek na jeden skipas. Pro přepravu můžete využít buď pravidelného skibusu převážející návštěvníky mezi Černým Dolem a skiareálem Černá Hora, nebo využít hotelového transportu resortu Aurum.

Náš resort vám také rád zajistí vývoz vlastními pásovými vozidly až k Pražské boudě, která se nalézá na vrcholu lyžařského areálu Pec pod Sněžkou, a to na konci vleku Mulda. Z Pražské boudy tak můžete jednoduše sjet do dalšího rozsáhlého areálu se 14 kilometry sjezdovek. Pražská bouda zároveň představuje perfektní nástupní místo pro milovníky bílé stopy. Pro běžecké lyžování na hřebenech východních Krkonoš je k dispozici 101 km upravených běžeckých tratí, s nejoblíbenějšími okruhy na Černé a Světlé hoře.

Náš tým vám rád poradí ohledně sjezdového lyžování, běžek i skialpů, neboť i my jsme vášniví lyžaři a své okolí velmi dobře známe.